V závere kvalifikácie tesná prehra slovenských vodných pólistov

02.04.2014 Celý región

Košice 1. apríla (TASR) - Slovenskí vodnopóloví reprezentanti prehrali v záverečnom zápase európskej časti kvalifikácie o postup do Superfinále Svetovej ligy s Talianskom o jeden gól 13:14. V košickej mestskej plavárni dlho vzdorovali favoritovi stretnutia a po tesnej prehre im v C-skupine patrí tretia priečka.

Taliani sa ujali vedenia už v 30. sekunde úspešnou presilovkou, no z následného protiútoku dokázal slovenský tím vyrovnať. Aj na ďalší gól favorita odpovedali zverenci Róberta Kaida pomerne rýchlo, na 2:2 vyrovnal Brúder. Dobrý výkon slovenského tímu zvýraznili ďalšie dva góly, vďaka ktorým bolo po úvodnej štvrtine 4:2. Ani v druhej časti Slováci neprestávali v aktívnej hre, no Talianom sa viackrát podarilo vyrovnať. Svoj tím často podržal brankár Kozmer, ktorý okrem viacerých šancí zmaril aj dva pokutové hody súpera.

Taliani v tretej štvrtine zlepšili defenzívu a úspešnejší boli aj v útoku. Až v závere tretej časti sa dostali do viac ako jednogólového náskoku. Z tohto náskoku favorit stretnutia ťažil aj v poslednej štvrtine. Slovenskí reprezentanti v závere zdramatizovali zápas. Hrošík 13 sekúnd pred koncom po peknej akcii však len znížil na konečných 13:14.
.
Výsledok - 6. kolo SL: Slovensko - Taliansko 13:14 (4:2, 3:5, 2:4, 4:3)
Zostava a góly Slovenska: Kozmér - Tkáč 1, Zaťovič 1, Hrošík 3, Nagy, Seman 4, Kratochvíl, Brúder 1, Bielik, Kolárik 2, M. Molnár, Mravík 1, najviac gólov Talianska: Giorgetti 5, Aicardi 3, Baraldi 2, Luongo 2, presilovky: 13/8 - 15/11, pok. hody: 0 - 2/0, rozhodcovia: Obradovič (Č. Hora), Jaumandreau (Špan.), 800 divákov.